KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13327130
nr 1332 7130
Gustaf Magnusson
(1890-1957), Sverige
Akvarell, Stadsvy med folkliv. Signerad, daterad 1923. Motivet: 25,5x21 cm
Gustaf Magnusson, svensk målare född 1890, död 1957.
Utrop:
800 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 8 juni 2020
kl 20:02:16
600 kr
1.100 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.600 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.900 kr
Gustaf Magnusson
Läs mer om Gustaf Magnusson